برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
خانه » انشا » انشا دهه فجر
انشا دهه فجر

انشا دهه فجر

انشا دهه فجر

انشا دهه فجر

انشا دهه فجر

موضوع دهه فجر

 

دهه فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه ، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ماست، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی است؛ انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد.

انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود، که در آن عده ای قلیل، با اعتقادی وسیع و راسخ، نیروهای کفر و باطل را شکست دادند و چشم قدرتمندان را خیره ساختند.

دهه فجر، فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمان هاست؛ وقتی که امام آمد، ستم رفت، شاه رفت و پلیدی و تباهی و سیاهی رخت بربست. وقتی که امام آمد، لاله ها سر از خاک برآوردند و فرشی برای گام های پرصلابت او شدند.

وقتی که امام آمد، آزادی به خانه ها برگشت، ما استقلال خویش را باز یافتیم و جمهوری اسلامی با دست مبارک او بنیاد نهاده شد.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بدون شک معجزه ای الهی بود که به دست معجزه گر مردی از سلاله پاک رسول خدا صلی الله علیه و آله ، به انجام رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره ساخت.

تأثیر سریع انقلاب اسلامی در منطقه و بر آشفتن شعله خشم مردم مسلمان و غیرمسلمان در بسیاری از کشورهای تحت سلطه استعمار، گواه روشنی بر این مدعاست؛ زیرا در کمتر مقطعی از تاریخ، شاهد پیروزی و تأثیرگذاری قاطع مردم بر حکوت فاسد بوده ایم.

مهم ترین و اساسی ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی، قیام مردم برای خدا بود و این نکته اساسی برای غربی ها و افراد سیاسی مادی گرا که پیوسته به دنبال داشتن رفاه بیشتر هستند ، قابل درک نبود.

حضرت امام(ره) پیش از آن که مردم را به انقلاب بر ضد طاغوت وادارد، انقلابی در درون دل هایشان آغاز کرد. بنابراین انقلاب اسلامی ایران، انقلابی بود بر ضد تمام ارزش های به ارث مانده از دوران ستم شاهی؛ انقلابی بود در روش ها، منش ها، سنت های جاهلی
______

این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش‌ناشدنی در تاریخ ملت ماست؛ روز پیروزی انقلاب اسلامی، انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، امام امت، آن را رهبری کرد. آری، امروز، روز فریاد یک ملت، روز اقتدار و انقلاب یک کشور است. انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام‌گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بو‌د.
آری، آری، این روزها جاودانه خواهد ماند بر یاد و دل این ملت دلیر. این مردم هوشیار، این عدالت‌خواهان با ایمانِ دههٔ فجر، انقلاب به‌پاخاسته از ارزش‌ها و آرمان‌های حقیقی مردمی است که در دل‌ها نهادینه شده.
پیروزی انقلاب اسلامی بدون شک، معجزهٔ الهی بود که به‌دست معجزه‌گر مردی از سلالهٔ پاک رسول خدا (ص) به پیروزی رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره ساخت. دههٔ فجر، سرآغاز طلوع اسلام، خواستگاه ارزش‌های اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ معاصر ملت ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته.
در دههٔ فجر، اسلام تولدی دوباره یافت. دههٔ فجر انقلاب آیینه‌ای است که خورشید اسلام در آن درخشید. دههٔ فجر انقلاب استقلال‌های ماست. این روز تنها نباید به‌عنوان روز پایانیِ یک رژیم سیاسی و آغازی بر حیات رژیم دیگر تلقی گردد، بلکه باید از آن به‌عنوان سرفصلی برجسته در تاریخ سیاسی‌اجتماعی ایران و نقطهٔ‌ عطف در روند مبارزات ملت ایران یاد کرد.
یاد و نام شهیدان انقلاب اسلامی گرامی و جاودان باد. همانانی که با نثار جان و آخرین قطرهٔ خون به پای انقلاب و آرمان‌هایشان ایستادند. همانانی که فقط و فقط به عشق و شوق لبخند روی لب رهبر، جان بر کف به پای اعتقادات و باورهایشان ماندند و مرگ را به سخره گرفتند. نامشان ماندگار و یادشان گرامی.

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم
در ره عشق سزاوارتر از صد مَردیم
هر زمان بوی خمینی به سر افتد ما را
دور سیدعلی خامنه‌ای می‌گردیم
______

روزگاران به چنان میگذرند باد صفت به چه گرمای عزیز و پر پرواز قشنگ میگشاید چو پرنده شاپرک بالش را میرود چو جوی رونده از دل این شهر و دیار شاپرک میرود اما هنوز نامش هست شاپرک میرود اما هنوز خط،خط چهره ی پریشانش هست شاپرک میرود ساده به چنان اب روان لطیف اب خزان به چنان ماهی دریا فراموش میکند من و این غربت بیکران عشق را شاپرک میرود و من فراموش نکنم،نمیکنم،نخواهم کرد شاپرکم را…

______

سایت درسی تو بپرس

باکس دانلود
  امتیاز 5.00 ( 1 رای )
  اشتراک گذاری مطلب

  تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. alieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  
  تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است